» 
»
 

Bugün hava durumu: 10 Aralık Cumartesi sıcaklıklar artacak

Rize ve Artvin'in iç ve yüksek bölümlerinde beklenen yoğun kar yağışı bugün etkili olurken Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Sivas, Ordu çevrelerinde yağışlar bekleniyor. İşte 10 Aralık Cumartesi yurtta hava durumu raporu.

Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas ve Ordu çevrelerinde görülecek yağışlara karşın yurdun diğer yerlerinde hava az bulutlu ve açık tahmin ediliyor. Yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Trakya'da sabah saatlerinde sis ve pus etkili olurken, iç ve doğu kesimlerde beklenen buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunması gerekiyor. Yurt genelinde hava sıcaklığı 2-6 derece arasında artacak, rüzgar ise güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Ankara'da bugün beklenen hava sıcaklığı 8 derece ve hava parçalı az bulutlu olarak tahmin edilirken, İstanbul'da 13 derece ile yine parçalı bulutlu hava hakim olacak. İzmir az bulutlu ve açık 14 derece olması bekleniyor.

Adana 17 derece ile az bulutlu ve açık, Antalya 19 derece ile az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor. Samsun'da hava parçalı ve zamanla çok bulutlu 12 derece olurken, Trabzon'da hava parçalı çok bulutlu, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak olarak beklenen yağışların yüksek ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kara dönüşesi bekleniyor. Erzurum'da bugün parçalı ve çok bulutlu hava aralıklı olarak kar yağışıyla devam edecek ve sıcaklık -8 derece olacak. Diyarbakır ise parçalı az bulutlu 11 derece olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *