» 
»
 

Bugün hava durumu 9 Ekim 2017 için nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları iç ve kuzeydoğu kesimlerinde azalacak. Diğer yerlerde ise önemli değişiklik beklenmiyor. Yurdun bazı kesimlerinde kuvvetli yağışlar etkili olacak. 9 Ekim 2017 Pazartesi günü için illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son tahminlere göre, yurt geneli parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Sinop, Konya, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışlar, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin, Hatay'ın kıyıları ile Adana'da yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 9 Ekim 2017 Pazartesi günü illere göre hava durumu şöyle;

Ankara 15 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güneydoğu kesimleri hafif sağanak yağışlı, İstanbul 20 derece parçalı ve az bulutlu olacak. İzmir 22 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 28 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Bursa 19 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 24 derece parçalı, yer yer çok bulutlu öğle saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlı, Samsun 17 derece çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı olacak.rabzın 22 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, özellikle öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Diyarbakır 26 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 17 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *