» 
»
 

Bugün hava nasıl olacak? 12 Ekim Perşembe

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun kuzey kesimlerinde 1 ile 3 derece artacak, diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin, Ordu, Muş çevreleri ve Van'ın kuzey kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, diğer kesimlerin ise parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu, Göller Bölgesi, İç Ege, İç Anadolu ve Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısı ile Edirne çevrelerinde gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklığı kuzey kesimlerde 1 ile 3 derece artacak. Diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'nın kuzeyi ile güneydoğu kesimlerde yer yer batı ve güneybatı yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. 12 Ekim 2017 illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle;

Ankara 18 derece parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde puslu, İstanbul 22 derece parçalı ve az bulutlu, İzmir 25 derece az bulutlu, Adana 30 derece az bulutlu olacağı bekleniyor. Samsun 18 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 17 derece çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Erzurum 13 derece çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, yüksek kesimlerde yer yer karla karışık yağmurlu, Diyarbakır 27 derece parçalı bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *