» 
»
 

Bugün hava nasıl olacak? 13 Ağustos yurtta hava durumu!

Yağışlı havanın hakim olacağı Cumartesi günü özellikle uyarılar Marmara’nın doğu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Antalya’nın iç kesimleri ve Samsun, Ordu, Tokat illeri için yapılıyor.

Marmara’nın doğusunda ve Sinop, Bolu Karabük, Kastamonu illerinin iç kesimlerinde metrekareye 21-50 kg olmak üzere kuvvetli yağış beklenirken, Batı Karadeniz’in kıyı illerinde metrekareye 51-100 kilogram olmak üzere çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor.

Kuzeybatı kesimlerde 6-10 derece arasında düşüş beklenen hava sıcaklarının diğer illerimizde önemli bir değişiklik göstermesi beklenmiyor. Ancak rüzgarın Batı Karadeniz ve Ege’de gece saatlerinden sonra, Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre Ankara’da hava parçalı çok bulutlu, akşam saatleri itibariyle il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ankara’da sıcaklık 33 derece olarak tahmin ediliyor. İstanbul’da ise parçalı ve çok bulutlu hava özellikle Anadolu yakasında kuvvetli olmak üzere yağışlara dönüşecek. İstanbul’da sıcaklık 25 derece. İzmir ise parçalı bulutlu 31 derece.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *