» 
»
 

Bugün hava nasıl olacak? 22 Ağustos 2016

Alınan hava tahminlerine göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve ara ara çok bulutlu olacak. Doğu Karadeniz ve Batı Karadeniz bölgelerinde, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Bilecik, Çankırı, Sakarya ve Erzurum çevrelerinde, Ankara'nın ve Kütahya'nın kuzeyinde ise yerel ve kısa süreli olmak üzere yağışlar bekleniyor. Ankara, İzmir, İstanbul başta olmak üzere illerde hava sıcaklıkları ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurdun genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyir ediyor. Batı kesimlerde 2-4 derece arasında artış gözlemlenirken, kuzeydoğu kesimlerinde ise 2-4 derece azalacak. Kuzey kesimleri parçalı ve ara ara çok bulutlu olacak. Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, Edirne, Kocaeli, Bilecik, Erzurum, Kırklareli, Sakarya, Çankırı ve Doğu Karadeniz bölgelerinde yerel olmak üzere kısa sürecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olacak.

Yurdun diğer bölgelerinde ise hava sıcaklıklarında pek bir değişiklik olmayacak fakat genel olarak az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgâr, güney, batı, kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinin güney ve batı yönlerinden hafif ve ara ara sert kuvvette olması, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu'nun batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ise kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. Ankara, İstanbul, Bursa olmak üzere bazı illerde ise hava sıcaklıkları tahminleri şöyle,

Ankara 32 derece az bulutlu, öğleden sonra kuzey ilçelerinde kısa sürecek ve yerel bölgelerde etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olması bekleniyor. İstanbul 31 derece az ve parçalı bulutlu, İzmir 33 derece az bulutlu, Bursa 32 derece az bulutlu ve zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden sonra ise yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Antalya 32 derece az bulutlu ve açık, Adana 35 derece az bulutlu ve açık, Samsun 30 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Erzurum 29 derece az bulutlu öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, Trabzon 29 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu yerel bölgelerde gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *