» 
»
 

Bugün hava nasıl olacak? (4 Ekim Çarşamba)

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ile 4 derece artacak. 4 Ekim Çarşamba illere göre günün ek yüksek sıcaklıkları haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin'in çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, kuzeydoğu kesimlerinin yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları yurdun iç, kuzey ve batı kesimlerinde 2 ile 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle kuzey ile kuzeydoğu, zamanla Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 4 Ekim Çarşamba günün en yüksek sıcaklıkları bazı iller için şöyle;

Ankara 20 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, İstanbul 22 derece az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu, İzmir 26 derece az bulutlu ve açık, Bursa 22 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacak.

Adana 31 derece az bulutlu ve açık, Antalya 28 derece az bulutlu ve açık, Samsun 20 derece parçalı bulutlu, Trabzon 20 derece parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Erzurum 13 derece az bulutlu ve zamanla parçalı, çok bulutlu, Diyarbakır 26 derece az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *