» 
»
 

Bugün hava sıcaklıkları nasıl olacak? 17 Ağustos 2016

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurt genelinde hava sıcaklıklarında doğu kesimlerde 1 ile 4 derece azalma yaşanırken, diğer bölgelerde ise 2 ile 4 derece artacağı belirtiliyor. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa başta olmak üzere bazı illerde hava sıcaklıkları haber detaylarında...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı son değerlendirmelere göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları doğuda 1-4 derece azalacağı, diğer bölgelerde ise 2-4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yurdun Doğu Karadeniz, Erzurum, Ordu, Ardahan ve Kars bölgelerinde öğleden sonra Samsun, Erzincan ve Tokat çevrelerinde uzun süreli, gök gürültülü sağanak yapışlı geçmesi bekleniyor. Kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacak. Diğer yerlerde az bulutlu ve açık olarak geçmesi tahmin ediliyor.

Yağışlar genellikle Ardahan ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli geçeceği bekleniyor. Alınan hava tahmin raporlarına göre, rüzgar genel olarak Kuzey ve Kuzeydoğu kesimlerinde, Akdeniz kıyılarında ve Güneydoğu Anadolu'da Güneybatı ve Güney yönlerinde hafif, ara ara orta kuvvette, Güney Ege'de ise kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir illeri ve diğer iller için tahmin edilen hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 29 derece açık ve az bulutlu olacak. İstanbul 31 derece açık ve az bulutlu olacak. İzmir 33 derce açık ve az bulutlu olacak. Bursa 33 derece az bulutlu ve açık olacak. Bursa 33 derece açık ve az bulutlu olacak. Antalya 36 derece açık ve az bulutlu olacak. Adana 35 derece az bulutlu, zamanla parçalı, çok bulutlu olacak.

Trabzon 27 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak. Samsun 28 derece parçalı bulutlu ve çok bulutlu, ara ara sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Erzurum 29 derece az bulutlu, açık ve zamanla çok parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise kısa ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *