» 
»
 

Bugün yurt genelinde hava durumu yağışlı olacak

Yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, İstanbul, Kırklareli'nin kıyıları, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey ilçeleri, Kırşehir, Manisa, Kırıkkale, Kütahya ve Çorum çevreleri gece saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu, Şırnak, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 27 Ekim hava durumu detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre hava sıcaklıklar iç ve doğu kesimlerde 3 ile 5 derece artıyor. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Marmara'nın doğusu, Kırıklareli'nin kıyıları, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey ilçeleri, Manisa, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya ve Çorum çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu, Şırnak, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Rüzgâr, genellikle kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinden esecek. Akşam saatlerine kadar güneydoğu kesimlerinde haffif ve orta kuvvette esecek. Kuzey Ege ve Marmara kıyılarında ise yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

27 Ekim Perşembe için illere göre hava durumu ile günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle; Ankara 17 derece parçalı ve çok bulutlu, zamanla hafif sağanak yağışlı, İstanbul 17 derece parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla hafif sağanak yağışlı, İzmir 24 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, Bursa 16 derece parçalı yer yer çok bulutlu zamanla aralıklı sağanak yağışlı olacak.

Adana 30 derece az bultulu ve açık, gece satlerinden itibaren ise parçalı bulutlu, Antalya 25 derece az bulutlu ve açık, Samsun 18 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu olacak. Trabzon 19 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 13 derece az bulutlu açık ve zamanla parçalı bulutlu, Diyarbakır 25 derece az bulutlu açık, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *