» 
»
 

Bugün yurtta hava durumu nasıl olacak? (3 Aralık cumartesi)

Meteorolojiden alınan son değerlendirmelere göre 3 aralık cumartesi hava durumu tüm yurdun büyük bir bölümünün yağışlı geçeceğini gösteriyor. Kıyı kesimlerde ve Güneydoğu'da yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışlar diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde bekleniyor.

Meteorolojiden alınan son tahminlere göre 3 Aralık cumartesi günü tüm yurtta yağış bekleniyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların diğer yağış alan yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı kuzey ve doğu kesimlerde yağışla birlikte 1 ila 4 derece arasında azalırken, güneybatıda 2 ila 4 derece arasında artış kaydedeceği bekleniyor. Ege kıyıları ile Marmara'nın kuzeyi ve Karadeniz kıyılarında rüzgarın kuzeybatı yönlerden hafif ve ara sıra da orta kuvvette esmesi, Batı Karadeniz'in doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de ise kuvvetli ve ara sıra fırtına şeklinde eseceği tahminleri bulunuyor.

İllere göre hava sıcaklıklarına gelince Ankara bugün çok bulutlu ve sabah saatlerinde kar yağışlı 5 derece, İstanbul bugün parçalı bulutlu ve sabah saatlerinde yağmur ve kısa süreli karla karışık yağmur ve kar yağışlı 12 derece olacağı tahmin ediliyor. İzmir'de ve Adana'da bugün hava parçalı bulutlu ve sıcaklık 14 derece, Antalya'da parçalı az bulutlu akşam saatleri itibariyle kıyı ilçelerde aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Çok bulutlu olacağı tahmin edilen Samsun ve Trabzon'da aralıklı yağmur ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur beklenirken sıcaklık 15 derece, Erzurum bugün aralıklı kar yağışlı 1 derece, Diyarbakır ise akşam itibariyle aralıklı yağmurlu ve 9 derece olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *