» 
»
 

Bugün yurtta hava nasıl olacak? 20 Eylül 2016

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu, Ege, Marmara, Akdeniz, Orta ve Batı Karadeniz ile Giresun çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise kuzeydoğu ve iç kesimlerde 2-4 derece artması bekleniyor. İllere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Kırklareli, Edirne, Antalya'da il genelinde ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olarak sağanak, Antalya'nın doğu doğu ilçelerinde ise çok kuvvetli sağanak yağış olması bekleniyor. Yurdun iç ve kuzeydoğu kesimlerinde hava sıcaklıkları 2 ile 4 derece artacak. Yurt genelinde Marmara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz ile Giresun'un çevrelerinde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Rüzgar, genel olarak güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette, Ege ve İç Anadolu ile Marmara'nın güney ve batısında kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. İllere göre hava sıcaklıkları ise şöyle, Ankara 26 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İstanbul 28 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, İzmir 26 derece parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Bursa 28 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Adana 32 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Samsun 32 derece parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra ise aralıklı sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Antalya, 28 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 33 derece az bulutlu ve açık olacak. Erzurum 25 derece az bulutlu ve açık, Diyarbakır 33 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *