» 
»
 

Bulgar Çevre Bakanına bunu sordular: Neden çok kar yağıyor? Suçlusu kim?

İstifa eden Bulgaristan hükümeti için parlementodaki veda oturumunda kar yağışının nedenini ve bunun suçlusunun kim olduğunu sordular.

Bulgaristan parlementosunda istifa eden Çevre Bakanı Boyku Barislov hükümeti için düzenlenen veda oturumu sırasında oldukça ilginç bir olay yaşandı. Yayınlanan tutanakta yer alan bilgilere göre Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev, oturumda söz aldı ve "Yılın başında neden bu kadar çok kar yağıyor? Bunun suçlusu kim?" diye soru yöneltti. Çevre ve Su Bakanı İvelina Vasileva'ya dönerek Çevre ve Su Bakanlığına bağlı iklim yönetiminden sorumlu birimin, iklim yönetimi konusunda görevini nasıl yerine getirdiğini soran Donçev, bu kadar yoğun kar yağışının neden olduğunu, aynı zamanda hava sıcaklığının neden bu kadar düşük olduğunu da sordu.

Çevre Bakanı Vasileva ise Donçev'in sorusuna karşılık " Ne biz, ne de adı geçen birim iklimi yönetebilir" şeklinde cevap verdi ve ciddiyetini korudu. Bulgaristan Sosyalist Partisi'nin boş kalan barajlara ilişkin iddialarını da hatırlatan Vasileva, "Son günlerde sanki bir absürt tiyatro sahnesinde yaşıyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Bölgesel Geliştirme Bakanı Lilyana Pavlova da tartışmaya katıldı ve “(BSP’liler) Karın erimesini beklerken tabii ki barajlardan söz eder. İlkbahardaki karın erimesiyle barajlar yine dolar, BSP’liler de o zaman ‘Onları biz doldurduk’ derler. Kepçeyle mi? Neyle dolduracaklar?” şeklinde konuştu. Borisov, tartışma büyüyünce müdahale etti ve zamanı boş konuşmalarla geçirdikdiklerini belirtti.

Yarın düzenlenecek olan törenle Borisov, görevi Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in kurduğu geçici teknotratlar hükümetine devredecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *