» 
 

Buray yeni albüm müjdesini Kahramanmaraş konserinde verdi

Türk pop müziği dalında sevilen isimler arasına girmeyi başaran Buray 2. yeni albümü ile yine müzik dünyasını sallamaya geliyor. Buray’ın yeni şarkıları 11 Kasım’da sevenleriyle buluşacak.

İlk albümü “Bir Şişe Aşk” ile Türk Pop Müziğinde büyük bir çıkış yapan ve kendi hayran kitlesini oluşturan Buray yeni albümü ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Buray’ın yeni şarkılarının olduğu albüm 11 Kasım 2016 tarihinde raflardaki yerini alacak.

Kahramanmaraş’ta bir AVM’de mini konser veren ve sevenlerine imza dağıtan ünlü şarkıcı Buray hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı ve bu sırada yeni albümünün de müjdesini verdi. Müzik piyasasında kalıcı olabilmek için var gücüyle çalıştığını dile getiren ünlü şarkıcı Buray, etkinlik sonrası basın mensupları ile bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Müzisyen olan babası nedeniyle doğar doğmaz müzikle iç içe bir yaşama başladığını ifade eden Buray, kendi isteği ile müzikle küçük yaşta uğraşmaya başladığını, solistlik adına hiçbir eğitim almamış olmasına karşın üniversite ve yüksek lisansını müzik üzerine yaptığını açıkladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu olan Buray, daha sonra İngiltere’ye gittiğini ve burada University of Glamorgan’da Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine master yaptığını dile getirdi.

Çeşitli ülkelerde müzik yaşantısına devam ettiğini ve ardından Türkiye’ye dönerek albüm yapma fikrinin oluştuğunu ifade eden Buray, ilk çıkış şarkısı “unutmuş çoktan” ile motive olduklarını bu şarkıyı da Ferhat Göçer’e verdiklerini söyledi. Şarkının patlaması ile birlikte önlerine açılan güzel bir kapı olduğunu belirten ünlü şarkıcı Buray, Sony’den gelen albüm teklifi üzerine “1 Şişe Aşk” albümünü çıkardıklarını ve albümde yer alan “İstersen”, “Sen Sevda Mısın” ve “Kimsenin Suçu Yok” gibi şarkıları ile yakaladıkları başarıyı beklediklerini de sözlerine ekledi.

Başarısının sebebini doğallık ve samimiyet olarak açıklayan Buray, “Çilek Kokusu” dizisinde ilk kez ‘İstersen’ ve ‘Sen Sevda Mısın’ şarkılarının duyulduğunu ardından da “No:309”un jenerik müziğini yaptığını belirtti. Türk ezgilerini tüm dünyaya duyurmak istediğini söyleyen Buray ikinci albümü ile 11 Kasım 2016 Cuma günü yeni şarkılarını sevenleriyle buluşturacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *