» 
 

Burger King, Popeyes'i bünyesine katacak

Fast Food sektöründe dünya devleri arasında bulunan Burger King ve Tim Hortons'ın sahibi tarafından yapılan açıklamada tavuk restoranları zinciri Popeyes'i 1,8 milyar dolara satın almaya hazırlandığını açıkladı.

Kanada kökenli RBI ve ABD kökenli Popeyes Louisiana Kitchen firmaları tarafından yapılan ortak açıklamada, iki dev şirketin güçlerini birleşmek için anlaşmaya vardığı açıklandı.

Açıklamada, ayrıca ünlü tavuk restoran zinciri Popeyes'in iki dev şirketin birleşmesine karşın bağımsız olarak ABD'den idare edilmesine devam edeceği kaydedildi. Açıklama sonrasında alınan bilgilere göre Popeyes'in hisseleri, borsada yüzde 20'ye yakın değer kazanarak 78,77 dolara yükseldi. RBI'ın hisseleri ise yaklaşık yüzde 7 yükselerek 57,66 dolara yükseldi.

ABD'li Burger King'in 2014 yazında Kanadalı Tim Hortons ile birleşmesiyle meydana gelen Restaurant Brands International, 20 binin üzerinde mağazasıyla dünyanın en büyük üçüncü "fast food" zinciri özelliğini taşıyor. Şirket 11 milyar dolarlık bu satın alım sonrasında merkezini Florida'dan Kanada'nın Ontario eyaletine taşımıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *