» 
»
 

Bursa-Ankara yolunda kar çilesi! TIR'lar yolu kapattı

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeni ile Bursa-Ankara Karayolu'nda TIR’lar kayarak yolu kapattı. Yolda trafik akışı tamamen dururken, yolda mahsur kalan vatandaşların imdadına AFAD ekipleri yetişti.

Alınan bilgilere göre Bursa-Ankara arasında ulaşımı sağlayan karayolu Mezit vadisi mevkiinde kayan TIR’lar trafik akışının tamamen durmasına neden oldu. Yolda yaklaşık 20 kilometre uzunluğunda araç kuyruğu meydana geldi.

Uzun saatler yolda beklemek zorunda kalan sürücü ve yolcuların imdadına İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın talimatıyla Zabıta ve AFAD ekipleri yetişti. Belediye tarafından ekmek arası İnegöl Köfte dağıtılırken AFAD ekipleri de yolda kalanlara 500 kişilik kumanda dağıttı. 

Araç sürücüleri Türkiye'de böyle bir uygulamayı ilk kez gördüklerini ifade ederek uygulamaya öncülük eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ettiler. Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Aktaş, karayolunun kapandığı bilgisinin alınması üzerine sabaha kadar hareket edemeyecekleri sürücüler için harekete geçtiklerini ifade ederek, belediye ekiplerinin yaklaşık 500 kişilik kumanya dağıttığını kaydetti.

İlerleyen saatlerde TIR'ların yoldan kaldırılması ile trafik akışı kontrollü olarak verilmeye başlarken, otobüs ve TIR geçişlerine izin verilmediği bildirildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *