» 
»
 

Bursa-Mudanya yolu ulaşıma kapandı! Yüzlerce kişi mahsur kaldı

Bursa’da akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı sebebi ile Bursa-Mudanya yolunda trafik kilitlendi. Uyarıları dikkate almayan sürücüler nedeni ile yüzlerce araç ve vatandaş yolda kaldı.

Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı akşam saatlerinde Bursa’yıda etkisi altına aldı. Bursa-Mudanya yolu Tepedevrent adı verilen bölgede trafik kilitlendi. Bursa istikametinden yola çıkıp Mudanya yönüne gitmekte olan sürücülerin bir kısmı yolda kalırken, bir kısmı ise güçlükle ilerleyebildi.

Gün boyu yapılan uyarıları kulak ardı ederek kar lastiği takmadan yola çıkan araç sahiplerinin bazılarının araçlarını yolda bırakıp yollarına yürüyerek devam etti. Yolda kalan araçlar sebebi ile süre trafik durduruldu. Trafikteki durma nedeni ile öfkeli sürücüler yüzünden ortamın gerilmesine izin vermediği gözlemlenen trafik polisleri vatandaşa sağduyu ile yaklaşarak sakinleştirmeye çalıştı. 

Yolda yüzlerce araç uzun kuyruklar oluşmesına neden olurken, maddi hasarlı kazalar da meydana geldi. Sürücüler ise yaşadıkları duruma tepki göstererek, yaklaşık 1.5 saattir yolda mahsur kaldıklarını, yoğun kar yağışına rağmen Karayolları ekibi tuzlama yapmadıklarını kaydetti. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *