» 
»
 

Bursa'da askerler yemekten zehirlendi

Bursa'nın Büyükorhan İlçesine bağlı Jandarma Karakolunda, akşam yemeği yiyen askerler bir müddet sonra rahatsızlanmaya başlayarak hastaneye kaldırıldı.

Son haftalarda, Manisa ili başta olmak üzere binlerce askerin, yedikleri yemeklerden zehirlenerek hastanelere kaldırılmasının ardından konu hakkında ihmali olanlar gözaltına alınmıştı. Bu kez yer Bursa. Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde bulunan Jandarmaya bağlı bir karakolda, akşam saatlerinde yedikleri yemekten zehirlendiği şüphesiyle 10 askerin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Büyükorhan İlçe Jandarma Karakolunda akşam yemeğinde kıymalı yumurta yedikten sonra fenalaşmaya başlayan 10 asker, olay yerine çağırılan ambulans ve jandarma araçlarıyla Bursa’da bulunan Çekirge Devlet Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı.

Konuya ilişkin, yemekleri hazırlayan lokantanın son 2 yıldır Büyükorhan Jandarma Karakolu’na yemek verdiği belirtildi. Kusma şikayetleri gösteren askerlerin mideleri yıkanırken, olay yerine çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi gönderildi. Büyükorhan İlçe Kaymakamı Muhammed Kaya’nın bilgi almak için karakola giderek incelemelerde bulunduğu ifade edildi.

Akşam yemeğinde kıymalı yumurta yiyerek tedavi altına alınan askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *