» 
»
 

Bursa'da cinayet: Savcı iki kadını öldüren polise müebbet istedi

Bursa'da evleneceği kadın ile annesini nikah kıyılacağı gün öldüren polise, akli dengesinin yerinde olduğu rapor edildikten sonra savcı iki defa müebbet istedi.

Geçen yıl Bursa'da yaşanan cinayette birlikte yaşadığı kadın ve onun annesini öldüren polis memuru için savcı iki defa müebbet istedi. 18 Haziran 2015 tarihinde Bursa Yıldırım'a bağlı Ortabağlar mahallesinde işlenen cinayette, Bursa Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru 41 yaşındaki Abbas U., birlikte yaşadığı 42 yaşındaki Sevda Uysal ile annesi 74 yaşındaki Ayşe Şahin'in kurşun yağmuruna tutmuştu. Daha önce eşinden boşandığı belirlenen Abbas U. olayın ardından tutuklu olarak Bursa Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaktaydı.

Evleneceği gün Sevda Uysal'ın iş yerine giderek geri dönmediğini, ardından kendisinin de oraya gittiğini ve Taner Uysal isimli bir kişi ile birlikte Sevda Uysal'ın kendisine silahla saldırdığını iddia eden Abbas U., boğuşma sırasında bu kişinin Ayşe Şahin'i vurduğunu öne sürmüştü. Abbas U. "Boğuşmada silahı aldım ve Sevda'ya doğru ateş ettim. Taner yeniden silahı elimden alıp kafama fırlattı. Daha sonra olay yerinden kaçtılar. Kamera görüntülerini, Sevda'nın telefonunun hafıza kartını Emin Uysal'a teslim ettim. Ben o zaman Emin Uysal'ın korunmasını istedim. Beyanlarım dikkate alınmadı, maalesef şahit öldürüldü" iddiasında bulundu.

İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda alınan rapora göre akli dengesnin yerinde olduğu belirlenen Abbas U. hakkında mütalaasını veren savcı, 2 kişiyi kasten öldürmek suçundan müebbet istedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *