» 
»
 

Bursa’da çözülen cinayetin kan donduran detayları

Geçtiğimiz günlerde Bursa’da gözaltına alınan zanlı, sana evlenmek için kız bulacağım diyerek kandırdığı arkadaşını nasıl öldürdüğünü, sonrasında cesedi nasıl yok ettiğini itiraf etti.

Cinayet büro ekipleri tarafından titizlikle yürütülen çalışmalarda elde edilen bilgilere göre, Bursa’da işlenen cinayetin katil zanlısı Akif T. gözaltına alındı. Sorguya alınan zanlı Hüseyin Altı’yı öldürdüğünü itiraf etti.

Zanlı ifadesinde, arkadaşının evlenmek için kendisinden kız bulmasını istediğini bu sebeple arkadaşından farklı zamanlarda yaklaşık 44 bin lira para alarak bu paraları mekanlarda harcadığını ancak kız bulma çabasına hiç girmediğini ifade etti. Olay günü Altı’ya Üsküp’te bir kız olduğunu ancak masraflı olacağını söylediğini kaydeden zanlı, cinayet günü makdülün eve geldiğini, eşi ve kızının dışarıda olmasından dolayı evde yalnız olduklarını, kız bulma meselesini çok uzadığını söyleyen arkadaşına gerçeği anlatınca çok sinirlenip küfretmeye başladığını anlattı.

Aralarındaki boğuşma sonrasında Altı’nın yere düşmesini fırsat bilerek mutfaktan aldığı ekmek bıçağını defalarca arkadaşına sapladığını ifade eden katil zanlısı, öldüğüne emin olunca Altı’nın bedenini küvette parçaladığını, markete giderek aldığı çöp poşetine herbir parçayı koyduktan sonra Ceset parçalarının bulunduğu poşetleri, pazar arabasına koyduktan sonra minibüsüne binip çevre yoluna yakın sakin bir bölgede poşetleri aralıklarla yol kenarlarına attığını kaydetti.

Yaptıklarından dolayı vicdanen çok rahatsız olduğunu ve defalarca teslim olmayı düşündüğünü de belirten Akif T, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ekipler, zanlının ifadesi doğrultusunda belirtilen adreslerde yapılan aramada ceset parçalarına ulaşamadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *