» 
»
 

Bursa'da FETÖ iddiasıyla 2 kişiyi 600 bin lira dolandırdı

Kendisini polis olarak tanıtan bir şüpheli Bursa'da FETÖ 'cü iddiasıyla 2 yaşlı kadını dolandırdı. 600 bin lira değerinde para ve altın alan şüpheli 3. kez giriştiği dolandırıcılık olayında yakayı ele verdi.

Bursa'da bir şüpheli kendisini polis olarak tanıttığı 2 yaşlı kadını dolandırdı. FETÖ bahanesini öne sürerek 2 yaşlı kadınla telefonda 3 gün boyunca konuşan şüpheli 35 yaşındaki İbrahim Ç., aynı kadını 3. defa dolandırmaya kalkınca polis tarafından yakalandı.

R.H. ve N. K. isimli yaşlı kadınları arayarak hesaplarının FETÖ'nün eline geçmiş olabileceğini, evdeki ve bankadaki ne kadar para ve altın varsa karşılaştırılması gerektiğini söyleyen şüpheli İbrahim Ç., paniğe kapılan kadınlardan farklı zamanlarda 600 bin lira değerinde altın ve para aldı. Yaşlı kadınlar bir süre sonra dolandırıldıklarını anlayınca Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerine gitti ve suç duyurusu yaptı.

Kadınlardan R.H'yi iki kez dolandıran şüpheli, kadını 3. kez arayınca polis harekete geçti. Hafta sonu olmasından dolayı kadınla 3 gün boyunca telefonda konuşan dolandırıcı, kadından paraları almaya geldiği sırada Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınarak emniyete getirildi. Buradaki işlemleri tamamlanan İbrahim Ç. adlı dolandırıcı adliyeye sevk edilerek tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *