» 
»
 

Bursa'da FETÖ operayonu: Çok sayıda iş adamı gözaltına alındı

Bursa'da Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduklarından şüphelenilen iş adamlarına yönelik polis ekipleri operasyon düzenledi. Yapılan operasyonlarda çok sayıda iş adamının yanı sıra bir dönem Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez ve oğulları da gözaltına alındı.

Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi neticesinde başlatılan geniş kapsamlı soruşturmalar devam ediyor. İş dünyasına da yönelik olan soruşturmalarda gözaltına alınanlar ve tutuklananlar devam ediyor. Dün Bursa'da polis ekipleri tarafından FETÖ'cü iş adamlarına yönelik büyük bir operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda çok sayıda iş adamı gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimlerin içerisinde bir zaman Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez ve Sönmez'in iki oğlu da bulunuyor. Bursanın ileri gelen işadamlarından Sami Şentürk ve Hulusi Karakuzu'nun da içlerinde olduğu toplam 76 iş adamı gözaltına alındı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmaların ve sorguların devam etmesinden dolayı gözaltına alınan isimleri açıklamıyor. Ancak bu isimlerin 100'ü aşkın olacağı belirtiliyor. FETÖ'cülerin başarısız olan darbe girişimi sonrasında terör örgütüne yönelik soruşturmalarda içlerinde bir dönem Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini yapmış olan Nusret Ö.'nün de yer aldığı toplam 6 iş adamı gözaltına alındı.

Gözaltına alınan iş adamlarından F.B, Nusret Ö., S.Ö., N.B., S.K. Düzce'de bulunurken, gözaltına alınan O.A ise Ordu'da bulundu. İş adamlarının ev ve iş yerlerinde aramalar yapıldı. İş adamlarının bazılarının üzerlerinden 1 dolar çıktı. Ordu'da bulunan O.A tutuklanarak adliyeye sevk edildi. Düzce'de bulunan 5 iş adamının ise sorguları devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *