» 
»
 

Bursa'da hamile eşi için meyve ağacına daldı parasını ağaca astı

Bursa'da hamile olan eşi aşerince bir bahçenin meyve ağacına daldı ve parasını ağaca not ile birlikte astı. Bu davranışı ile de içi rahat etmeyen Kırşehirli minibüsçü, helalleşmek için bahçenin sahibini ziyarete gitti.

Bursa'nın İznik ilçesinde, boyalıca Mahallesi'nde eşi ile birlikte yoldan geçerken bir anda hamilelik nedeni ile aşeren hamile kadının eşi meyve ağaçlarından erik ve kaysı koparttı. Kopartmış olduğu meyvelerin parasınıda ağaçlardan birine asan Kırşehir'li vatandaş içi rahat etmeyince, bahçe sahibini ziyarete gitti ve helalleşti.

Kırşehir'li olan ve minibüs şoförlüğü yapan duyarlı vatandaşımızın yazmış olduğu notta bahçe sahibinin önce bayramını kutlladı ardında ise eşinin hamile olduğunu ve bu sebepten bahçesinden aldığı erik ve kaysıdan bahsetti son olarak da helallik istedi. İstanbul'un Pendik ilçesinde minibüs şoförlüğü yapan Soner Kaya'nın bu davranışı herkese helal olsun dedirtti ve duygulandırdı. Bu örnek davranış ile yazılan ve yapılan tüm haberler sosyal medyada tıklanma rekorları kırmaya devam ediyor. İstanbul'da çalışan Kırşehirli Soner Kaya ve ailesi, bayram bitiminde Boyalıca'ya gidip, bahçe sahibiyle helalleşti.

Bahçe sahibi Ali Karatekin, bu ziyarette aralarında geçen konuşma esnasında Soner Kaya'nın dürüst davranışının kendisini çok etkilediğini ve de duygulandırdığını, o parayı çerçeve yapıp astığını söyledi. Günümüzde böyle bir davranışla karşılacağını hiç düşünemediğini şimdiki zamanda kilitli kapıların kırılarak, evlerden paraların çalındığını, ambarlardan da meyve ve sebzeler çalındığını dile getirdi. Bu sözleri açıkça dile getiren Ali Karatekin'in gerçekten duygulandığının bir göstergesi. Bunun en belirgin kanıtı da onlar artık benim evlatlarım lafı ilede kesinleşiyor.

Bahçeye giren Soner Kaya ise hamile olan eşinin karnındaki çocuklarına, daha doğmadan haram yememesini istediklerini söyleyerek bu duygu anlara son noktayı koydu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *