» 
»
 

Bursa’da tarihi ahşap ev cayır cayır yandı

Bursa’da terk edilen tarihi ahşap ev madde bağımlılarının ihmalinden dolayı alevlere teslim oldu. Çok sayıda itfaiye aracının müdahalesi ile yangın saatler sonra söndürüldü.

Bursa’da Yahşibey Mahallesinde bulunan tarih kokulu ahşap ev, kısa sürede alevler içinde kaldı. Tarihi ahşap evin etrafında toplanan çok sayıdaki vatandaş, alevlerin gerisinden yangına seyirci kaldı. Olay yerinden korkunç kareleri de cep telefonlarına kaydetmeyi unutmayan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı.
Edinilen bilgilere göre, Osmangazi İlçesinin Yahşibey Mahallesi Yahşibey Caddesinde kimsenin konaklamadığı ve boş olarak bilinen tarihi ahşap evde 23.00 saatlerinde büyük bir yangın çıktı. Ahşap malzemeden yapılan ev kısa bir sürede alevlere sarıldı. Olay yerine çağırılan itfaiye araçları mahallenin daracık sokakları nedeni ile yangının çıktığı olay mahalline güç bela ulaştılar.

Büyük alevlerin sardığı evin etrafına gelen yaklaşık 10 itfaiye aracı bir saate yakın sürede, evin dört ayrı cephesinden alevleri söndürmek için müdahalede bulundular. Korkunç alevleri Bursa Devlet Hastanesi’nin altındaki kışla bölgesinden izleyen vatandaşlar olay anını saniye saniye izledi ve cep telefonlarına da kaydetmeyi ihmal etmedi.

Meydana gelen yangında küle dönen ahşap evin sahiplerinin kısa bir süre önce orayı terk ettiği öğrenildi. Korkunç yangının sebebinin ise mahalleye daha önceden yerleşen madde bağımlıların sebep olduğu düşünülüyor. Bu nedenle yangının da madde bağımlılar yüzünden çıktığı iddia ediliyor. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *