» 
»
 

Bursa'da yangın: 3 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti

Elektrikli ısıtıcının devrilmesiyle Bursa'da çıkan yangın sonucu 3 yaşındaki bir çocuk can verirken, 1 yaşındaki kardeşi ise yoğun bakımda hayat savaşı veriyor.

Bursa'da elektrikli ısıtıcının devrilmesi sonucu çıkan yangında dumandan zehirlenen 3 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti. 1 yaşındaki kız kardeşinin ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Alınan bilgilere göre, 5 ay önce 2 kız çocuklarını da alarak Suriye'deki savaştan kaçan İsam Al Tabba ile Mahid Al Hanan çifti, Bursa'ya gönderildi. Osmangazi'de bir eve yerleştirilen aile burada yaşamaya başladı. Baba İsam Al Tabba, bir tekstil atölyesinde çalışmaya başladığı için evden erken saatlerde çıkarak işe gitti, anne Mahid de fatura ödemek için çocukların uyuduğu sırada dışarı çıktı. Bu sırada evdeki elektrikli ısıtıcının devrilmesi sonucu halılar tutuştu ve evde yangın çıktı. Aynı mahallede bir iş yerinde çalışan Suriyeli Abdulkerim Assaf isimli genç ise evden çıkan dumanları fark etti ve komşuların da yardımıyla kapıyı kırarak içeri girdi, evde bulunan küçük kızları dışarı çıkardı.

Olay yerine gelen 112 acil ekipleri ambulansla kızları Bursa Devlet Hastanesi Osmangazi ek binasında tedavi altına aldı ancak 3 yaşındaki Meysun Al Tabba yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Meysun'un kız kardeşi 1 yaşındaki Hala Al Tabba ise Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Kızları kurtarmak için dumanın içine giren Abdulkerim Assaf da dumandan etkilendiği için hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Haberi alan baba İsam Al Tabba ise evdeki yangın sonrası durumu görünce şok geçirdi. Küle dönene daireye giren acılı babayı yakınları teselli etti. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *