» 
»
 

Bursa’yı lodos vurdu! Çatılar uçtu, ağaçlar devrildi

Olumsuz hava koşullarının etkisi altında olan Bursa'da rüzgar akşam saatlerinde şiddetini arttırdı. Rüzgarın saatteki hızının 75 kilometreyi bulduğu kentte lodos hayatı durma noktasına getirdi. Lodos’un vurduğu şehirde evlerin çatıları uçarken, ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu.

Rüzgarın çöp konteynerlerini savurduğu yollarda vatandaşlar yürüme zorluğu çekerken, merkeze bağlı Nilüfer İlçesi'nde bir vincin fırtına sebebi ile bulunduğu noktadan hareket etmeye başladığı üzerine polis bölgede önlem aldı.

Öte yandan yine merkeze bağlı Osmangazi İlçesi'nde bulunan Uludağ Yolunun 5'inci kilometrede şiddetli rüzgar sebebi ile devrilen ağaç yolu ulaşıma kapadı. Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ekiplerinin ağacı kesip kaldırmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Hayatın durma noktasına geldiği kentte bulunan Yıldırım İlçesi Bağlaraltı Mahallesi Cebel Caddesi'nde de bir binanın çatısı, site girişinde duran otomobilin üzerine düştü. Otomobilde maddi hasar meydana gelirken, çatının düştüğü yerde kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. İtfaiye, AFAD, polis ve jandarma ekipleri gece boyunca hazır beklerken yetkililer, soba zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *