» 
»
 

Burundaki siyah noktaları geçirmek bu yöntemlerle mümkün!

Burun üzerinde zamanla oluşan siyah noktalar kadın ve erkek herkesin problemi haline geldi. Siyah noktaların yani tıkanmış gözeneklerin açılması ise mümkün. Peki, doğal yöntemlerle siyah noktalar nasıl geçer? Ayrıntılar haberde...

Ciltteki gözenekler, kir, yağ ve ölü hücrelerle tıkandığı zaman siyah noktalar meydana geliyor. Özellikle burun üzerinde meydana gelen siyah noktalar, görünüm açısından oldukça rahatsız edici olabilir. Siyah nokta derdine çözüm olarak ise doğal yöntemler tercih edilmelidir. Peki siyah noktalar nasıl geçer?

İlk yöntem pek çok alanda kullanımı artan karbonat ve maden suyu ile yapılan siyah nokta gideren maske tarifi. 2 tatlı kaşığı karbonat içerisine bir miktar maden suyu döküp, macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve siyah noktaların olduğu bölgeye hafif masaj yaparak uygulayın. Kuruduktan sonra ılık su ile durulanmalıdır. Haftada en az iki kez bu maske uygulandığında, etkili sonuçlar elde edilecektir.

İkinci yöntem olarak burun üzerine doğal burun bandı yapılabilir. 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal ve temiz bir kumaş parçası ile siyah noktalardan cilt arınabilir. Mikrodalgaya bal ve süt karışımını koyup, 5-10 saniye kadar mikrodalgada ısıtın. Ardından uygun sıcaklığa geldiği zaman ince bir tabaka halinde burun üzerine sürün. Daha sonra temiz bezi yerleştirip, 15-20 dakika kadar kurumaya bırakıp dikkatlice çıkarın.

Üçüncü bir yöntem ise, çoğu kişinin bildiği buhar yöntemi. Uygun bir tencereye suyu koyup kaynadıktan sonra biraz ılımaya bırakın. Ardından buhara doğru eğilip, buharın yüze gelmesini sağlayın. Başınızdan tencere kısmına havlu koyup, yüzü buhara maruz bırakın. Buharın yakacak derecede olmamasına ve arada bir havluyu kaldırıp normal nefes almaya dikkat edin.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *