» 
»
 

Büyük İstanbul Otogarı artık 15 Temmuz Demokrasi Otogarı

Boğaziçi Köprüsü, Kızılay Meydanı derken bir isim değişikliği de Büyük İstanbul Otogarı’na yapıldı. AVTER AŞ bünyesinde hizmet veren otogarın adı “15 Temmuz Demokrasi Otogarı” olarak değiştirildi.

FETÖ darbe girişimi şehitlerinin anısına geçtiğimiz gün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen Boğaziçi Köprüsü’nün ardından Avrasya Terminal İşletmeleri de bir açıklama yaptı ve Büyük İstanbul Otogarı’nın adını “İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı” olarak değiştirdiklerini duyurdu.

Galip Öztürk konuya ilişkin yaptığı açıklamada AVTER Yönetim Kurulu’nun önemli bir karar aldığını ve FETÖ’ye karşı verilmiş olan mücadelenin ikinci bir İstiklal Savaşı olarak göründüğünü anlattı. Öztürk, 15 Temmuz akşamı verilen mücadeleyi büyük bir sınav olarak değerlendirerek vatanımıza, bayrağımıza, demokrasimize, devletimize canı pahasına sahip çıktıklarını vurguladı. Öztürk ayrıca 15 Temmuz şehitlerinin asla unutulmaması ve ilelebet hatıralarının yaşatılması gerektiğini belirterek, “onlar için ne yapsak az” dedi.

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırm’a ve diğer siyasilere bunu bir vatan mücadelesi olarak görerek birlik oldukları için “Allah razı olsun” diyen Öztürk, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde milletimiz FETÖ'cü vatan hainlerine geçit vermedi” değerlendirmesinde bulundu.

Büyük İstanbul Otogarı’nın yeni tabelası önümüzdeki günlerde asılacak ancak otogar ismindeki değişiklik sadece İstanbul’la sınırlı değil. İstanbul’ın yanı sıra AVTER'in işlettiği Çanakkale, Kırıkkale, Kayseri, Havza ve Çarşamba otogarlarının da adı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak değiştirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *