» 
»
 

'ByLock' kullanan 61 polise tutuklama kararı çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında, "ByLock" kullandıkları iddiası ile gözaltına alınan içlerinde bir emniyet müdürü ve başkomiser ve yardımcılarının yer aldığı 61 polis "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) soruşturması kapsamında, örgütün şifreli yazışma uygulaması "ByLock"u kullandan emniyet mensuplarına yönelik yürütülen soruşturmada, ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve içlerinde 1 emniyet müdürü, başkomiserlerin ve yardımcılarının bulunduğu 65 polis emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Hakimlik işlemlerinin sona ermesinin ardından aralarında bir emniyet müdürü, 45 başkomiser ve yardımcılarının da bulunduğu 61 polis "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan tarafından, şifreli yazışma uygulaması ''ByLock''u kullanan emniyet mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye getirilen 65 polisin hakimlik işlemleri sona erdi.İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, içlerinde bir emniyet müdürü, 45 başkomiser ve yardımcılarının da yer aldığı 61 şüpheli terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı. Hakimlik, 4 polis memurunun bilgi verdikleri ve etkin pişmanlıktan yararlanmak istedikleri gerekçesi ile adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti. Adli kontrol şartı ile serbest kalan 4 kişi hakkında ise yurt çıkışı yasağı konuldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *