» 
 

Çağlar Çorumlu reklam setinde kalp krizi geçirdi! Sağlık durumu nasıl?

Güldür Güldür adlı komedi programında canlandırdığı Eşofmanlı Şevket Hoca karakteri ile hafızalara kazınan Çağlar Çorumlu'nun reklam filmi çekimlerinde kalp krizi geçirdiği ortaya çıktı. Peki, Çağlar Çorumlu kimdir? Ayrıntılar haberde...

39 yaşındaki ünlü oyuncu Çağlar Çorumlu, geçtiğimiz hafta markanın yüzü olduğu bir firmanın reklam filmi için kamera karşısına geçti. Çekimleri esnasında sırtında bir ağrı olduğunu ve kendisini iyi hissetmediğini söyleyen Çağlar Çorumlu için sete ambulans çağırıldı. Sağlık ekipleri, Çağlar Çoprumlu'ya yaptıkları ilk müdahalede onun kalp krizi geçirdiğini fark etti ve acilen hastaneye götürülerek ameliyata alındı. Yapılan operasyonda kalp damarlarına üç stent takılan oyuncu, birkaç gün hastanede müşade altında tutulduktan sonra taburcu edilerek evine gönderildi. Çağlar Çorumlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde istirahat ettiği öğrenildi.

ÇAĞLAR ÇORUMLU KİMDİR?

4 Aralık 1977'de Amasya Merzifon'da dünyaya geldi. Eğitimci bir aileden gelen Çağlar Çorumlu'nun anne ve babası öğretmendir. 1994 yılında, Merzifon Lisesi'nden mezun olmuştur. Ardından Eskişehir'e yerleşmiş ve 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Eskişehir'de yaşadığı yıllarda, üniversitenin tiyatro kulubüne katıldı. Oyunculuk yeteneği, ilk olarak tiyatro kulubünün yönetmeni olan Tolga Evren'in desteği ile fark etti. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, tiyatro eğitimi almak ve tiyatro hayatına profesyonel olarak devam etmek için 2000'de İstanbul'a yerleşti.

Bir tıl MSM ACTOR STUDIO'da tiyatro eğitimi aldı ve 2001'de mezun oldu. Mezun olduktan sonra televizyon ve tiyatro sektöründe kendine yer buldu. Profesyonel olarak çalıştığı ilk tiyatro Kabare Taksim, ardından da Kabare Taksim ekibinin yaptığı bir dizi olan TRT 1 ekranlarında yayınlanan 7 Numara dizisinde Yusuf Güdük karakterini canlandırdı. 2013'de kendi tiyatrosunu TiyatrOPS'u kurdu.

Pek çok dizi be sinema filminde rol almıştır. Öte yandan animasyon ve reklam dublaj çalışmaları da yapmaktadır. Çağan Irmak'ın 2010 yılı yapımı Prenses Uykusu adlı filmindeki Aziz karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiş ve övgüye layık görülmüştür. 2012'de 16. Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde, Şart Dişçisi adlı oyunda Taparnigos rolu ile Yılın En Balarılı Müzikal Komedi erkek Oyuncusu ödülüne layık görüldü. 2012 yılında Gaye Çorumlu ile evlenmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *