» 
»
 

Çağlayan Adliyesi'ndeki ATM'de hırsızlık

Çağlayan Adliyesi'nde çalışan personelin maaşlarını çektiği bir bankamatiğe yerleştirilen kar kopyalama cihazı ile çalışanların bazılarının maaş hesapları boşaltıldı.

Daha öncede birçok kişinin,  aynı yöntemle hesaplarındaki paraları çalan hırsızların, bu kez yaptıkları iş ve cesaret herkesin ağzını açık bıraktı. Bankamatik farelerinin, İstanbul Çağlayan Adliyesi içinde bulunan bir ATM’ye yerleştirilen kart kopyalama cihazı ile bu ATM’den bankamatik kartını kullanan personelin hesaplarındaki paraları başka bir semtten çektikleri anlaşıldı.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde,  genellikle görev yapan personelin maaşlarını çekmek için kullandıkları ATM'nin kart giriş bölümüne kart kopyalama cihazı yerleştirildiği belirlendi. Hesaplarının boş olduğunu gören çalışanlar hemen savcılığa suç duyurusunda bulundu. Çağlayan Adliyesi'nde bulunan ve kamu bankasına ait alt katlarda bulunan ATM’ye kart kopyalamak amacıyla cihaz yerleştirildiği belirlendi. Hırsızlar o kadar hızlıydı ki, personelden bazıları daha bankamatikte işlem yaparken paralarının hesaptan kaybolduğunu fark etti. Diğer personelin hesaplarındaki paraların ise İstanbul'un değişik bölgelerinden para çekme işlemi yapıldığı bilgisi edinildi.

İstanbul Adliyesi’nde çalışan ve bankamatik mağduru olan personelin yaşanan olaydan, bankalarından telefonlarına gelen şüpheli işlem kısa mesajı ile haberi oldu. Mesajları gören mağdurlar şüphelenerek hesaplarını kontrol etmeye gittiklerinde boş hesaplarla karşılaştılar. Olaydaki daha ilginç olan durum ise maaşların yattığı andan hemen sonra paraların çalınması oldu.

Olayla ilgili savcılığa şikâyette bulunan bankamatik mağdurları, kart kopyalayarak kendilerini mağdur eden kişilerin bulunması için yardım isterken,  yaşanan bankamatik hırsızlığı ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *