» 
»
 

Cam silerken düşüp ölen hamile kadınının mucize bebeği kurtuldu

Cam silerken dengesini kaybeden genç kadın karnında 8 aylık bebeği ile 3. kattan aşağı düştü. Tüm müdahelelere rağmen Zeynep Arıkeş kurtarılamadı. Karnındaki bebeği sezaryen ile alındı. Bebeğe annesinin adı verildi.

Antalya Kepez'de 8 aylık hamile olan Zeynep Arıkeş camları silmek için çıktığı evinin camından dengesini kaybedip 3. kattan aşağı düştü. 20 yaşındaki genç anne adayı düştüğü yerde hayatını kaybetti. Ancak sağlık ekiplerinin müdahaleleri ile sezaryen doğumla anne karnındaki 8 aylık bebek alındı. Minik bebeğe annesinin adı verileceği hastane kayıtlarına geçti.

Antalya'nın Kepez İlçesi'nin Varsak Karşıyaka Mahallesi'ndeki Bal Apartman'da meydana gelen bu olay akşam saatlerinde gerçekleşti. Van'lı 27 yaşındaki Yunus Arıkeş inşaat görevlisi ve geçen sene 20 yaşındaki Zeynep Arıkeş ile hayatlarını birleştirdi.8 aylık hamile olan Zeynep Arıkeş akşam saatlerinde evinin pencere camlarını silmek için cama çıktı. Anlık dengesini kaybedip binanın 3. katında bulunan dairesinden aşağıya düştü. Beton zemine düşen Zeynep Arıkeş'i görenler acil sağlık ekiplerine haber verdi. Beton zeminde kanlar içerisinde yatan hamile kadına sağlık ekipleri ilk müdahalelerini gerçekleştirdi. Önce Varsak'taki Akdeniz Şifa Hastanesi'ne daha sonra da Konyaaltı'ndaki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanenin acil servisindeki ilk müdahelenin ardından ameliyata alınan Zeynep Arıkeş, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Anne Zeynep Arıkeş'in hayatını kaybetmesinin ardından karnındaki 8 aylık bebeğinin zarar görmediğinden ve canlı olduğundan dolayı doktorlar tarafından anne karnından bebek sezaryen ile alındı. 8 aylık anne karnında iken, annesini kaybeden bebek hayata gözlerini sağlıklı bir şekilde açtı. Bebeğe annesinin adı Zeynep isminin konulacağı hastane kayıtlarına geçti. Zeynep Arıkeş'e yapılacak otopsinin ardından Varsak Karşıyaka Mahallesi'ne defnedilmek üzere götürüldü ve toprağa verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *