» 
»
 

Çanakkale Biga Karate Okulu başarısı gururlandırıyor!

Çanakkale'de 22-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Uluslararası Turkish Open Karate Şampiyonasında 8 ülkeden 1.200 sporcuya ev sahipliği yapılırken 8 sporcu ile müsabakalara katılan Biga Karate Okulu şampiyonadan kupa ve madalyalar ile ayrıldı!

Çanakkale’de 22-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Uluslararası Turkish Open Karete Şampiyonasında 8 ülkeden katılan 1.200 sporcuya ev sahipliği yapıldı.

8 sporcu ile müsabakalara katılan Biga Karate Okulu, şampiyonadan kupa ve madalyalar eşliğinde ayrıldı. Şampiyonada Biga Belediyesi’nin destekleriyle çalışmalarını devam ettiren Biga Karate Okulu sporcuları da farklı yaş gruplarında 8 sporcu yer aldı. Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde yarışan Biga Karate Okulu sporcuları yarışmadan kupa ve madalyalarla ayrıldılar.

Büyüklerde yarıştan Toprak Akkaya, Dünya şampiyonu sporcuya karşı malup olarak çeyrek finalde yarışmadan elendi. Şampiyonada dereceye giren Bigalı sporculardan Çınar Çakıroğlu ve Süleyman Yurteri bronz madalya ile uluslararası şampiyonayı başarılı olarak tamamladı. Muhammet Emin Orhan da kendi yaş grubu içerisinde altın madalya kazanarak şampiyonada büyük başarı sağladı. 16-17 yaş grubunda Biga Karate Okulu sporcuları takım halinde şampiyon olarak kupa kazandılar. Çanakkaleli sporcular tüm kategorilerde üçüncü olarak şampiyonayı başarılı olarak tamamladılar.

Başarılı sporcular, aileleri ve antrenörleri Süleyman Orhan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı ziyaret ettiler. Ziyarette konuşma yapan Çanakkale Karate İl Temsilcisi ve Biga Belediyesi Karate Antrenörü Süleyman Orhan, şampiyonanın tüm giderlerinin Çanakkale Karate İl Temsilciliği ve Dünya Kültür Spor Derneği tarafından karşılandığını belirtti. Çanakkale Belediyesinin organizasyonda yer alan tüm hakemlerin konaklamaları ile ilgili ve Bigalı karatecilerin her türlü ihtiyacı ile ilgilendiğini söyledi. Hedefin Bigalı sporcuların arasından olimpiyatlara sporcu göndermek olduğu belirten Süleyman Orhan, karatecilerimizin gösterdikleri başarı ile gururlandığını belirtti.

Ziyaret sonunda kazanılan kupa ve daha önceden diğer şampiyonalarda kazanılan kupaları Biga Belediyesi adına Belediye Başkanı İsmail Işık’a teslim edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *