» 
»
 

Çanakkale, Yalova ve Bandırma'dan tatil haberleri! 10 Ocak 2017

Olumsuz kış şartları nedeni ile 10 Ocak 2017 için tatil haberleri art arda geldi. Peki, yarın hangi illerde okullar tatil edildi? Çanakkale, Yalova ve Bandırma'da okullar tatil mi? Ayrıntılar haberde...

Yurt genelinde kar yağışları etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kar yağışlarının devam etmesi ile birlikte hava sıcaklıkları da düşüş eğilimini sürdürüyor. Peki, 10 Ocak Salı hangi illerde okullar tatil edildi? Yapılan son değerlendirmelere göre, Çanakkale'de, Yalova'da ve Balıkesir'in Bandırma ile Gönen İlçelerinde yarın okullar tatil edildi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürülüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde günlerdir etkili olan kar yapışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geliyor. Olumsuz hava şartları nedeniyle, kent merkezine bağlı tüm ilçelerde, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 9 Ocak 2017 Salı günü 1 gün ara verildi. Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile çalışanlar için de idari izin sayılacağı belirtildi.

YALOVA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Yalova Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, okumsuz hava şartlarının sürmesi ve yoğun buzlanma nedeni ile il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile okulların tatil edildiği belirtildi. Ayrıca 10 Ocak günü, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile çalışanlar için de idari izin sayılacağı duyuruldu.

BANDIRMA'DA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Balıkesir'in Bandırme ile Gönen ilçelerinde, 10 Ocak Salı günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi. Marmara bölgesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle okulların 1 gün tatil edildiği, bu iki ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli ve hamile çalışanlar için de idari izin sayılacağı ifade edildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *