» 
»
 

Çanakkale'de yangından dolayı köy boşaltıldı

Ezine ilçesinde çıkan yangın sebebiyle yakın bir köy tedbir amaçlı olarak kaymakamlık kararıyla boşaltıldı

Üç gündür Türkiye'nin birçok yerinde çıkan orman yangınları hayatı felç etti. İzmir ve Alanya’da çıkan yangınlardan sonra, Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Karagömlek köyünde tarım arazisi olarak kullanılan bölgede çıkan yangın, hızla ve rüzgarında etkisiyle ormanlık bölgeye yayıldı. 8 saattir aralıksız olarak devam eden yangın söndürme çalışmaları kapsamında, alevlerin ilerlemeye devam ettiği Misvak köyü için tedbir amaçlı olarak, kaymakamlık emriyle.boşaltılma kararı alındı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Ezine, Ayvacık, Bayramiç Orman İşletme Müdürlüklerine ait 2 yangın söndürme helikopteri, 20 arazöz, 100 orman işçisi müdahalede bulunuyor.  Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri köyün giriş ve çıkışlarını kapatarak, köye girmek isteyenlere izin vermiyor. Misvak Köy Muhtarı Zahit Akyel ise köylülere evlerinden çıkması konusunda uyarılarda bulundu.

Diğer taraftan,  yangına müdahale eden orman işçileri ve alevlerin yükseldiği bölgede haber yapmak için bulunan gazetecilerin bir anda yangının ortasında kaldığı belirtildi. Orman işçileri hızla arazözlerle uzaklaşırken, gazetecilerde yaya olarak yangın bölgesinden kaçarak uzaklaşmayı başardı.. Bölgede söndürme çalışmaları şu dakikalarda -halen devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *