» 
»
 

Canan Karatay, dünyanın en sağlıklı yiyeceği lahana açıklaması

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, dünyanın en sağlıklı, en önemli yiyeceklerinden birinin lahana olduğunu söyledi. Lahananın cam içerisinde doğal ev turşusu olarak yapıldığında en doğal probiyotik kaynaklarından biri olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin önemli lahan üretim merkezlerinden Niğde'de düzenlenen 1. Lahana Festivali'ne katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, dünyanın en önemli, en sağlıklı yiyeceğinin lahana olduğunu belirtti. Doğal olarak ev turşusu yapıldığı zaman, cam içerisinde turşunun da en doğal probiyotik olduğunu ifade etti.

Bor Belediyesi ve Lahana Birliği tarafından Kaynarca İlkokulunda gerçekleştirilen 1. Lahana Festivali'nde konuşan Canan Karatay, kışın bol bol lahana tüketilmesi gerektiğini, çocukların lahanaya alıştırılması gerektiğini, bol bol lahana çorbası içildiğinde hastalanmayacaklarını dile getirdi. Lahana turşusunun dünyanın en önemli tıbbi malzemesi olduğunu vurgulayan Karatay, "Lahana kanseri önler, kalp hastalıklarını önler, alzaymırı önler, karaciğerin yağını alır ve şekeri düzenler" gibi ifadeler kullanarak lahananın sağlığımız açısından önemini bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *