» 
»
 

Canan Karatay zeytinyağını ana sütüne benzetti

Zeytinyağının insanlara bahşedilmiş ana sütü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Karatay günde 30 ila 40 zeytin yenmesi, ekmek ve şekerden kaçınılması gerektiğini belirttiği sağlıklı beslenme üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay zeytinyapı mucizesini anlatmaya devam ediyor. Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği Yaşam Boyu Sağlık söyleşisine katılan Karatay zeytinyağını bu sefer ana sütüne benzetti. Dünyadaki bütün hastalıkların temelinde sağlıksız beslenme olduğuna dikkat çeken Karatay, sağlıklı beslenme için ekmek ve şeker içeren gıdalardan kaçınılması gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Karatay, son 30 yıl içindeki araştırma sonuçlarına göre kalp hastalıklarında yüzde 400, astımda yüzde 4000 artış tespit edildiğini vurgulayarak mineraller azaldıkça hastalıkların arttığına işaret etti. Karaciğerin düzgün çalışması için her gün 30-40 zeytin yenmesi gerektiğini belirten Karatay "Zeytinyağı doğanın biz yetişkinlere bahşettiği ana sütüdür." ifadelerini kullandı ve bununla birlikte yağlı doğal kuruyemişlerin de tüketilmesini tavsiye etti.
Toplumda yanlış beslenme alışkanlığı bulunduğunu belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise doğru beslenmeyi öğrenebilmek için Prof. Dr. Karatay'ı davet ederek böyle bir program düzenlediklerini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *