» 
»
 

Canan Karatay’dan flaş açıklama! Kırmızı et yiyen…

Yaptığı radikal açıklamalarla tıp dünyasını ikiye bölen Prof. Dr. Canan Karatay'dan yine çok konuşulacak bir açıklama daha geldi. Karatay; “Doğal beslenmiş hayvanlardaki kırmızı et proteinleri, kilo vermeyi başlatır ve dinç kalmayı sağlar.”

Tereyağ hakkında çarpıcı açıklamalarda buluna Karatay bu kez de en sağlıklı kırmızı etin kuzu, keçi ve av hayvanlarında bulunduğunun altını çizerek, kırmızı et tüketiminin kilo vermeyi başlattığını ifade etti. Izgarada ya da yemeklerde kullanılan kuzu etinin ve evde hazırlanan köftelerin sağlıklı pişirilmesi durumunda kanserojen olmadığını aktardı.

Etin zararlı olması için yanmış olması gerektiğini belirten Karatay, kanserojen olan kısmında etteki yanık bölge olduğunu belirtti. Sakatatlar konusunda da önemli tavsiyelerde bulunan Karatay, sakatatların D vitamini ve demir bakımından zengin olduğunu, kuzunun böbreği, dalağı, beyni, karaciğeri ve yüreği gibi sakatatların yenmesinde bir sakınca olmadığını ifade etti.

SALAM SOSİS YERİNE ÇİĞ KÖFTE

Salam, sosis ve sucuk gibi işlem görmüş ürünlerin çok tüketilmesine karşın tehlikeli besinler arasında olduğunu vurgulayan Karatay, bu ürünlerin nitrat içerdiğini ve kızartılarak tüketildiklerinde kanser yapma riskinin yüksek olduğunu ifade etti. Bunlar yerine lahmacun veya çiğ köfte tüketilmesinin daha sağlıklı olduğunu belirten Karatay, bu sayede doğru bir beslenme yapılmış olubacağını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *