» 
 

Canan Karatay'dan Volkan Demirel açıklaması

Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programında canlı yayına katılan Prof. Dr. Canan Karatay, bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe takımının kalecisi Volkan Demirel ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Volkan Demirel’in neden gol yediğini açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, maçtan önce sporcuların enerji dolu olabilmek için makarna yediklerini, aralarda su içtiklerini, ancak makarnanın verdiği enerjinin saman alevi gibi bir anda söndüğünü dile getiriyor. İlginç bir yorum yapan Karatay, makarna yedikten sonra birinci yarıyı çok iyi geçirdiklerini, adeta enerji patlaması yaşadıklarını ancak ikinci yarıda ayaklarının süründüğünü dile getirdi. Sürekli gol yediklerini, Volkan’ın arkadaşlarının iyi oynamasından dolayı dinlendiğini, ikinci yarıda kalede aslanlaştığını fakat uzatmalarda golleri yediklerini belirtti.

Futbolcuların bol bol protein ve yağ ile beslenmeleri gerektiğini, kelle paça çorbası içmeleri gerektiğini söylüyor. Enerjilerinin ve sağlıklarının sürdürülebilirliği için zeytinyağı, tereyağı, yumurta, paça çorbası tüketmeleri gerektiğini söylüyor. Öte yandan D vitaminin sporcularının önemsemeleri gerektiğini, D vitaminini bol bol almaları ve hem enerji açısından hem de yaralamaların çabuk iyileşmesine yardımcı olduğunu belirtiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *