» 
»
 

Canan Karatay'dan yine ezber bozacak açıklamalar!

Canan Karatay, şimdiye kadar güneşten hep uzak durulması konusunda uyarıların yapıldığını, ancak bu bilgilerin doğru olmadığını vurgulayarak, yaz ayları için söylenen bu sözlerin doğru bilinen büyük bir yanlış olduğunu dile getirdi.

Yaz aylarında güneşten korunulması gerektiği yönünde açıklama yapan uzmanların açıklamalarının aldatmaca olduğunu vurgulayan Canan Karatay, ezber bozan açıklamaları ile yine gündeme bomba gibi oturdu.

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, TV 8 ekranlarında yayınlanan Özge Ulusoy ile Hayatın Renkleri adlı programın konuğu oldu. Karatay, programda güneş ışığı ile ilgili soruları yanıtladı. Saat 16.00'dan sonra güneşe çıkılmaması gerektiğini belirten Canan Karatay, güneş kremlerinden dolayı güneşten yararlanılamadığını ifade etti.

Yıllardır güneyten korunmak için krem sürün dendiği için güneşten faydalanılmadığını söyleyen Karatay, "Dünyada hava kirliliği çok fazla, saat 10.00'a kadar güneşlenin. Ardından saat 17.00'den sonra güneşlenin denildi. Ancak bunların hepsi aldatmacaydı. Bunlar tehlikelidir. Güneş ışığında iki türlü Ultraviyole bulunur. A ve B. Utraviyole A kansorejendir. Ultraviyole B'nin bize yararının olabilmesi için, yazın gölgenin en kısa olduğu vakit saat 12-13 civarında vücudun 15-20 dakika güneş alması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *