» 
»
 

Çankırı'da terör örgütü amblemli tespih soranlara linç girişimi

Çankırı merkezde seyyar satıcıya yönelen gençler, terör örgütünün renklerini ve amblemini barındıran tespih sorunca esnaf ile aralarında gerginlik çıktı. Tartışmanın büyümesi ile gençlere linç girişimi oldu. 500 kişilik bir grup emniyete yürüdü.

Çankırı merkezde korkutan gerginlik yaşandı. Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir seyyar satıcıya gidip, bölücü terör örgütünün renklerini barındıran ve imamesinde terör örgütüne ait amblemin bulunduğu bir tespih sorunca işler karıştı. Seyyar satıcı ile gençler arasında gerginlik yaşandı. Terör örgütü ambleminin bulunup bulunmadığını soran gençler ile seyyar satıcı arasındaki gerginlik bir anda alevlendi. Tartışmanın büyümesi ile çevredeki vatandaşlar da olaya müdahalede bulundular. Vatandaşların durumu öğrenmesi ile onlarda gençlerin üzerine yürüdüler. İhbarlar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri bir anda çığ gibi büyüyen kalabalığı dizginlemek için havaya ateş açmak zorunda kaldı. Gençlerden birisi olay yerinden hızla kaçarken, M.Ç ile B.Ç ise bir apartmana, linç edilmemek için saklandılar.

Dün akşam saatlerinde Çankırı'da hareketli saatler meydana geldi. Alınan bilgilere göre Çankırı'nın Cumhuriyet Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Sokağı'nda bulunan bir seyyar satıcıya, üç genç gelerek tespihleri incelediler. İncelemenin ardından gençler, seyyar satıcıya terör örgütünün logosu ve renkleri olan bir tespih sordular. Bir anda sinirlenen seyyar satıcı ile gençler arasında tartışma çıktı. Tartışmaya çevredeki vatandaşların da dahil olması ile birlikte gerginlik iyice arttı. İhbar üzerine merkezdeki belediye iş merkezinin bulunduğu caddeye gelen polis ekipleri yaklaşık 500 kişilik bir kalabalık ile karşılaştı.

Linç edilmek üzere olan 27 yaşındaki M.Ç ve 22 yaşındaki B.Ç saklandıkları apartmandan polis tarafından gözaltına alınırken, gençlerden bir diğeri koşarak kaçtı. Polis ekiplerinin anonslarına rağmen sakinleşmeyen gruba polis havaya ateş açarak durdurmaya çalıştı. Emniyet müdürlüğüne yürüyen kalabalığın bulunduğu Şehit Üsteğmen Erdem Öztürk Sokağı trafiğe kapatıldı. Yaklaşık iki saat sonra bir anda büyüyen kalabalık dağıldı. Emniyete götürülen gençlerin iş bumak için Çankırı'ya geldikleri söylendi. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *