» 
»
 

Canlı bombaların komşusu yaşlı kadın onları önceden şikayet etmiş

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 44 kişinin ölümüne neden olan üç canlı bombanın, Fatih'te kendi evinin alt katında oturduklarını söyleyen yaşlı kadın onlar hakkında daha önceden şikayette bulunduğunu iddia ediyor. Komşuları ise şaşkın...

Atatürk Havalimanı'nda geçtiğimiz günlerde üç canlı bombanın gerçekleştirdikleri kanlı saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 44'e çıktı. Tereröristlerin kaldıkları ev ile ilgili ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Özbek, Kırgız ve Rus uyruklu oldukları öğrenilen üç canlı bombanın, İstanbul Fatih Sofular Caddesi'nde 40 numaralı daireyi kiralıp kaldıkları öğrenildi. Komşuları şaşkınlık içerisindeyken, üst kat komşuları yaşlı kadın apartmanlarına taşınan üç genci, endişeye kapıldığı için şikayette bulunduğunu dile getirdi.

Alınan bilgilere göre, bundan yaklaşık bir ay öncesinde Fatih'teki Sofular Caddesi'nde 40 numarada para verip kiralamış oldukları daireye taşınan terör örgütü üyeleri, oturdukları dairenin camlarını güneşlik ile kapattılar. O evde kaldıkları sürece güneşlikler hiç açılmadı. Pencereleri dahi açmayan teröristler, dairenin havalandırmasını klima ile sağladılar. Oturdukları daire ayrıca çift kapılı. Daire kapısının üzerine bir de demirden kapı yaptırılmış. Taşındıktan sonra da mahalle muhtarlığına gidip, kendilerini de kayıt ettirmedikleri ortaya çıktı.

Canlı bombaların üst katında oturan yaşlı kadın, alt dairesine taşınan sürekli yabancı uyruklu kişilerden dolayı kendisini huzursuz hissetti ve ne oldukları belirli olmayan insanların kendilerini endişelendirdiğini ifade etti. Daireyi onlara kiralayan komisyonculara şikayetlerini dile getirip hatta yalvardığını söyleyen yaşlı kadın alt katındaki dairenin bir aileye verilmesini istediğini söylediğini dile getirdi.

Terör örgütü üyelerinin Faith'te kaldıkları apartman dairesinden sık sık kötü kokular geldiği söyleniyor. Eve taşındıklarından itibaren ne kapıya ne de cama çıkmayışları dikkat çekmişti zaten. Camlarının da sürekli kapalı olması gözlerden kaçmamıştı. Oturdukları daireden ağır bir şekilde koku gelmesi apartman sakinlerini rahatsız ediyordu. Bir gece de çok yoğun bir şekilde acaip ve benzersiz bir koku yayıldığını söyleyen yaşlı kadın, gece saatlerinde evden tıkırtılar geldiğini o rahatsız edici koku ile birlikte belki de doldurduklarını söyledi. Yaşlı kadın, alt katında oturan gençleri şikayet için muhtara gittiğinde belediyeye gitmesi gerektiği söylenmiş. Sinirlenen kadına muhtar, biz biliyoruz her şeyi dediğini iddia ediyor.

Ayrıca o daireye bir de tesisatçı girmiş. İsmini vermek istemeyen bir tesisatçı, musluk tamiri için o daireye gittiğini, içeri girdiği anda adamların tiplerini eşkıyaya benzettiğini, musluk tamiri boyunca kendisine evden bir kişinin refakat ettiğini ve diğer odalara giremeyeceğini ifade eden sözler işittiğini söyledi. Tesisatçı, bu bölgelerde ikametgâh kayıdı yaptırmadıkları için elini kolunu sallayanın ev kiralayıp oturduğunu söyledi.

Terör örgütüne bağlı canlı bombaların kaldıkları evde DNA, kıl ve parmak izi taramaları yapıldı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 44 kişinin ölmesine neden olan eylemcilerin kanlı eylemlerini o evde planladıklarını ve hazırlıklarını o evde yaptıkları düşünülerek, o eve başka birilerinin de gelip gelmediğini öğrenmek amacı ile evdeki incelemelerin devam edileceği bildirildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *