» 
»
 

Cannes Film festivali başlıyor 2017

Bu yıl 70. kez kapılarını açacak Cannes Film Festival için çok geniş güvenlik önlemleri alındı. Festival yarın başlayacak.

Fransa’nın Cannes şehrinde her yıl düzenlenen festival için hazırlıklar tamamlanmaya başlamışken, ohal şartları altında gerçekleşecek olan Cannes Film Festivali için bu yıl Cannes’taki güvenlik önlemleri en üst düzeyde bulunuyor. Festival alanını koruyacak olan polis memurlarına ilk defa silah dağıtıldığı belirtildi.

Şehrin festival zamanı en yoğun caddesi olan Croisette'e bölgesinde, 400 büyük beton saksı yerleştirildiği,  Cannes tren istasyonu ve Nice havaalanında askerlere koruma görevi verildiği ifade edildi. Öte yandan 80 gönüllünün, şüpheli kişileri ve durumları polise bildirmek üzere festival bölgesinde yetkilendirilmiş şekilde görev alacağı da gelen haberler arasında. Festival şehrinde bulunan toplam550 güvenlik kamerası da aktif br şekilde tüm alanı izlemeye alacak ve ek tedbirler alınacak.

Yaklaşık 200 bin ziyaretçinin gelmesi beklenen Cannes'a 33 kilometre uzaklıktaki Nice şehrine geçen yıl kamyonla düzenlenen saldırıda 86 kişi hayatını kaybetmiş 100'den fazla kişi yaralanmıştı. Uygulamaya konan 400 beton saksının da bu tip durumların önüne geçmek için önem teşkil edeceği ve yaşanacak bir saldırıyı yavaşlatarak polise zaman kazandıracağı tahmin ediliyor.

70.Cannes Film Festivali 12 gün sürecek. Gösterilecek ve yarışmaya katılacak filmler Paris’te yapılan bir basın toplantısıyla ilan edildi. Bu seneki festivalde dört yarışma dışı kategori, yedi gece gösterimi, bir özel gösterim ve gönderilen 1930 filmin arasından seçilmiş 9 yönetmenin ilk filmi gösterimde olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *