» 
»
 

Çarşaflı terörist olarak ihbar edilen zanlı nişanlısı için kılık değiştirmiş

Adana Orduevi civarında görüldüğü ve üzerinde uzun namlulu silah taşıdığı iddia edilen kişinin yakalandıktan sonra verdiği ifadede çarşafı aşık olduğu nişanlısı ile görüşebilmek için giydiğini söylediği öğrenildi.

14 Ekim'de Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in konutu ve Adana Orduevi civarında çarşaf giymiş bir kişi ihbar edilmiş ve bu kişi polis tarafından gözaltına alınmıştı. Çarşaflı zanlı emniyetteki ifadesinde nişanlısının babasının görüşmelerine izin vermemesi üzerine böyle bir yönteme başvuruduğunu söylediği öğrenildi.

Güzelyalı mahallesi'nde bulunan Adana Orduevi ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in konutu civarında uzun namlulu silah taşıdığı iddia edilen beyaz spor ayakkabılı ve çarşaflı bir kişiyi yakalamak için çalışma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki iş yerlerinin güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Şüphelinin orduevinin civarına bir kamyonetle geldiğini ve yine aynı araçla uzaklaştığını tespit eden ekipler kamyonetin plakasından hareketle, şüphelinin 22 yaşındaki Cemil Ç. olduğunu belirledi.

Düzenlenen operasyonla Merkez Çukurova ilçesinde ikamet ettiği belirtilen Cemil Ç, gözaltına alınırken, şüphelinin emniyette nişanlısı B.K. ile görülebilmek için bu kılığa girdiğini ileri sürdüğü bilgisi alındı. Kuaförde çalışan nişanlısı ile görüşmesine izin vermemesi üzerine kara çarşaf giyerek kuaföre gittiğini söylediği öğrenilen şüpheli Cemil Ç., ifadesinde nişanlısını çok sevdiğini ve terörle alakası olmadığını ileri sürdü.

Adana Adli Tıp Birimindeki sağlık kontrolünün ardından işlemlerin tamamlanması için Fatih Polis Merkezi Amirliği yetkililerine teslim edilen zanlı ile ilgili polis ekipleri, büyük çapta arama çalışması yapmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *