» 
 

ÇAYKUR işçi alımını ileri bir tarihe erteledi

ÇAYKUR daha önce İŞKUR aracılığı ile mevsimlik işçi alınacağını duyurmuştur. Yüzlerce başvuruya hazırlanan vatandaşlara işçi başvurularının ertelendiği bildirildi.

Çaykur İşkur aracılığı ile mevsimlik işçi alınacağını duyurmuştu. İşkur'a yapılacak başvurular için erken saatlerde İşkur'a gelen vatandaşlar işçi alımının ertelendiği bilgisini aldılar. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR)'a bağlı çalışan fabrikalara İşkur aracılığı ile mevsimlik işçi alımı yapılacaktı ama işçi alımı ileri bir tarihe ertelendi. Rize İş Kurumu önünde sabah saatlerinde sıra oluşturan vatandaşlar başvuruların ertelendiğini öğrendi. Hayal kırıklığı yaşayan bazı kişilerin kuruma tepki gösterdiği görüldü. Ertelemenin bazı teknik düzenlemeler için yapıldığı bildirilirken, İşkur önünde bekleyen kalabalık dağıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Çaykur Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'da bulunan 47 çay fabrikasına mevsimlik 1500 işçi alımının yapılacağı duyurulmuştu. Çaykur tarafından yapılan açıklama sonrasında şartlar gereği ilkokul mezunu erkekler başvuru için bugün sabah saatlerinde İşkur binasının önünde sıraya girdiler. Daha önce 10 gün devam edeceği öğrenilen başvuruların ileriki bir tarihi teknik düzenlemelerin yapılacağı duyurularak ertelendiği bildirildi. Başvuru için vatandaşlar geceden sıraya girdi. Uzun kuyruk sonrası umduğunu bulamayan vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Başvuru için bekleyenlere başvuruların ertelendiği bilgisini sabah saatlerinde İşkur görevlisinin verdiği belirtildi. Geceden bekleyen vatandaşlarda tepkiye denen olan bu durum daha sonrasında yatıştı. İşçi alımı başvuruları bir süreliğine ertelendi ve tekrar alım ile ilgili duyurunun yapılacağı bilgisine ulaşıldı. İşkur İl Müdürü Hasan Kiraz ise alımlar için bazı teknik ve detaylı düzenlemelerin yapılacağını, yapılacak düzenlemeler ile ÇAYKUR fabrikalarının yakınlarında oturanların işe alınacağını açıkladı. Bilindiği üzere Çaykur'a 1500 mevsimlik işçi alınacak ve bu işçiler Çaykur'un yaş çay fabrikalarında değerlendirilecekti. 4 Nisan 2017 Salı günü olarak duyurusu yapılan başvuruların ileri ki bir tarihe ertelendiği ve tarihle ilgili herhangi bir açıklamanın yapılmadığı öğrenildi. Yetkililer teknik düzenlemeler tamamlandığında en kısa sürede tekrar ilana çıkılacağını ve işçi alımı için duyurunun yapılacağını belirttiler. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *