» 
»
 

Cenazeler karışınca 2 kez toprağa verildi

Adana'nın Kozan İlçesi Devlet Hastanesinde aynı gün hayatını kaybeden 2 kişinin cenazeleri karışınca, yakınları yanlış kişiyi mezara verdi.

Adana’nın Kozan İlçesinde bulunan Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Hamide Esenboğa, hastane morguna konduktan sonra, aynı gün aynı hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi görürken yaşamını yitiren Mezyune Çiftçioğlu da morga kaldırıldı. Karışıklık olayı da bu noktadan sonra başladı.

Çiftçioğlu'nun yakınları, vefatından sonra öğle saatlerinde hastaneye geldi ve morgda teşhis ettiler. Teşhisten sonra hastane yetkilileri cenazeyi yakınlarına teslim ettiler ve cenaze İdem Mahallesi Mezarlığında defnedildi.
Mezarlığa defnedilen Çiftçioğlu'nun, yakınlarından biri şüphelenerek kendi cenazeleri yerine başka bir cenazenin defnedildiğini bildirdi ve mezar izinler alındıktan sonra yeniden kazıldı.

Yapılan kazıdan sonra mezardan Çiftçioğlu'nun naaşı yerine aynı gün hastanede hayatını kaybeden Hamide Esenboğa'nın cenazesi çıkarıldı. Yakınları tarafından tekrar hastane yetkililerine teslim edilen Esenboğa'nın naaşı, tekrardan hastanede bulunan morga kaldırıldı.

Hamide Esenboğa'nın ailesinin durumdan haberdar olmadığı bildirilirken, cenazelerini yarın yeniden defnedecekleri ifade edildi. Öte yandan Çiftçioğlu'nun naaşı da yarın toprağa verilecek.

Kozan Devlet Hastanesi yetkililerinin olayla ilgili soruşturma başlattıkları bildirilirken ailelerin konu hakkında ifadelerine başvurulabileceği aktarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *