» 
 

Cep telefonu fiyatları düştü

Nisan ayının ikinci yarısından sonra döviz kurunda yaşanan düşüş sebebiyle fiyatlar düşünce satışlar yüzde 35 arttı. Anneler Günü, Babalar Günü ve karne döneminin etkisiyle bu yıl geçen yılki rekorun üzerine çıkılması bekleniyor.

Döviz kurunda yaşanan hızlı artıştan dolayı düşen akıllı telefon satışları Nisan ayının ikinci yarısından sonra yeniden artışa geçti. Referandum sürecinden sonra döviz kurunda yaşanan düşüş, bazı telefon fiyatlarında yüzde15 indirim sağladı ve u sayede satışlarda yüzde 35 artış gözlemlendi. Piyasalardaki beklenti ise yaklaşan Anneler Günü, Babalar Günü ve okulların kapanmasıyla yaşanacak karne döneminin satışlardaki artışı hızlandıracağına dair yüksek.

MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi’nin Ocak ayından bu yana aylık telefon satışlarının 1,2 milyon adetten 850 bin adede gerilediğini, en fazla gerilemenin 600-900 lira aralığındaki modellerde olduğunu belirtirken, bu yıl rekor beklediklerini ifade etti. Vergilerin yüksek olmasından dolayı kaçakçılara kapı açan bir sektör haline gelen akılı telefon piyasasının geçirdiği sıkıntılı günleri, referandum sonrası büyük bir satış beklentisiyle aşacaklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *