Cep telefonu kullanıcıları dikkat! Soğuk havalar batarya ömrünü azaltabiliyor

Erken biten cep telefonu bataryaları kullanıcıların ortak sorunu. Peki bataryaların daha uzun süre dolu olmasını nasıl sağlayabiliriz?

Havalarında soğumasıyla cep telefonu bataryalarının kullanım süreleri düşüyor. Telefon tamircileri de özellikle soğuk havalarda oluşan ani şarj bitmelerine karşı çözüm arıyorlar. Akıllı telefonları olumsuz etkileyen durumlardan biri şiddetli soğuk ve ani ısı değişimleri.

Cep telefonu teknik servis çalışanı Ersin Dindaş açıklamalarında ani sıcaklık değişimlerinin yeni nesil akıllı telefonlarını ciddi şekilde etkilediğini belirterek, soğuk havalarda insanların cep telefon şarj dayanıklılık süresinin düştüğünü, Kış aylarında en çok gelen şikayetlerin telefon şarjlarının hemen bittiği yönünde olduğunu belirtti. Bu tip şikayetleri sıfır batarya değişimi ile gidermeye çalıştıklarını ekleyen Dindaş şarjı uzun süreli dayanmayan telefonlarla sürekli karşılaştıklarını bunun nedeninin de soğuk hava koşulları olduğunu ifade etti.

Ersin Dindaş cep telefonu kullanıcılarına kaliteli bataryalar kullanmalarını ve telefonlarını belirli sıcaklıkta tutmalarını önerdi. Telefonlarını soğuk zeminler üzerine bırakmamalarını ya da kılıf kullanmalarını tavsiyesinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *