Cep telefonu ve tabletten yüksek radyasyon haberlerini BTK yalanladı

Bir süredir Singapur televizyonunun açıklaması olduğu belirtilen ve gezegenin yüksek radyasyona maruz kalacağı için cep telefonlarından uzak durulması gerektiği şeklinde uyarı mesajlarına pek çoğunuz rastlamışsınızdır. BTK, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, sosyal medya üzerinden yayılan radyasyon haberlerine açıklık getirdi. BTK'nın açıklamasında Singapur televizyonuna atıfta bulunarak yayınlanan ve acil olarak dağıtılan mesajda gezegenin yüksek derecede radyasyona maruz kalacağı, bu nedenle cep telefonları ve tabletlerin kapatılması ve onlardan uzak durulması yönündeki mesajların yayılması hakkında bilgi verildi.

BTK, bu tür doğruluğu teyit edilmemiş mesajlara kamuoyunu yanlış yönlendirme ihtimaline karşı itibar edilmemesi istenirken, ihtiyatla yaklaşılması gerektiği de belirtildi. Söz konusu mesajda, gece yarısından sonra cep telefonu, tablet gibi cihazların kapatılması, vücuttan uzakta tutulması, bu bilginin en yakınlara yayılması isteniyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *