» 
»
 

Ceviz kalbe ve beyine iyi geliyor faydaları saymakla bitmiyor

Kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır, fosfor, demir, tiamin... Saymakla bitmeyen ceviz tam bir vitamin deposu. Kolestrolü düzenlemeye, kalbe, beyine hatta kilo vermeye bile yardımcı olan cevizin faydalarını Dr. Ömer Coşkun'un dilinden dinleyelim...

Dr. Ömer Coşkun, "vitamin deposu olan cevizin, insan sağlığında büyük rol oynadığını söylüyor. Özellikle küçük çocukların gelişme dönemlerinde beyin ve hafıza gelişimi için çok faydalı. Sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de hafızanın kuvvetlenmesi için ceviz yağı tüketimini öneriyor. Görünümü zaten beyini andıran cevizin beyine iyi geldiği gibi kalbe de iyi geldiği herkes tarafından biliniyor. Cevizin içerisindeki Omega 9 yağı damar sertliklerini engeller, kan dolaşımını da hızlandırma görevi yapmaktadır. Günlük 3-4 adet ceviz tüketimi veya ceviz yağı tüketimi sonrasında gözle görülür şekilde gelişmeler olacaktır." dedi.

Coşkun "Cevizin içerisindeki kalsiyum, çinko, magnezyum, demir, fosfor gerek kansızlığa, zayıflamaya, günlük vitamin ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılamaya, kolestrole de iyi geliyor. Cildi güzelleştiren hatta saçları bile besleyen bu mucizevi çerezin uykusuzluğa bile iyi geldiği söyleniyor." dedi.

Açıklamalarına ek olarak "Cevizin içerisindeki vitaminlerin metabolizmayı hızlandırdığını biliyor musunuz? Ceviz tok tutan yiyecekler arasındadır ve yoğun tadı sayesinde doyurucu özelliğine sahiptir. Badem, fındık, fıstık gibi çerezlerinde ceviz gibi metabolizmayı hızlandırıp vücudun ısısnı yükseltiyor ve alınan kalorilerde ısıya dönüşüyor. " dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *