» 
»
 

Cezaevinden kaçan teröristlere yardım ile suçlanan gardiyan öldü!

Diyarbakır'da D Tipi Cezaevi'nden kaçan 6 terör örgütü üyesine yardım etmesi ile suçlanan ve tutuklanarak Elazığ E Tipi Cezaevi'e gönderilen infaz koruma memuru kendisini asarak intihar etti ve öldü.

Tarihler 5 Mart'ı gösterdiğinde Diyarbakır T Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda 6 terör örgütü üyesinin firar etmesi ile birlikte infaz koruma memuru suçlandı. Yapılan soruşturmalar ile birlikte kaçmaya imkan sağlama suçundan dolayı içlerinde cezaevi infaz koruma memurunun da bulunduğu üç kişi tutuklandı. Tutuklananlar Elazığ'daki E Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na sevk edildiler. Suçluların cezaevinden firar etmelerinin ardından firar edenlere yardım ettiği iddiaları ile yargılanan infaz koruma memuru Mahmut U. çarşaf ile pencerenin parmaklıklarına kendisini asarak intihar etti. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Cezaevinden firar eden, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Osman Kılıç, Beşir Arcagök, Diyar Kaydu, Devrim Kavak, Ulaş Arslan, Ramazan Aslan ülke bütünlüğünü ve birliğini bozmak suçlarından, bombalı ve silahlı saldırılarda bulunduklarından dolayı yargılanmışlardı. 6 mahkumun kaçmasında yardımcı oldukları iddia edilen üç kişi teröristlerin kaçmalarına imkan sağladıkları gerekçesi ile tutuklanarak Elazığ E Tipi Ceza evine gönderildiler. Yaklaşık dört aydır hapiste olan mahkumlarlan cezaevi infaz koruma memuru Mahmut U. sabah saat 07:00'de yatak çarşafını pencerenin demir korkuluklarına sararak boynundan geçirdiği gibi kendisini astı ve hayatını kaybetti. Durumu fark eden arkadaşları Mahmut U.'nun asılı olduğu yerden indirdiler ve müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Cumhuriyet savcısı olay ile ilgili incelemelerde bulundu. Ardından Mahmut U.'nun cansız bedeni inceleme için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *