» 
»
 

Champs Elysees caddesinde polise saldırı: 1 ölü 1 yaralı

Paris'in en ünlü caddelerinden Champs Elysees caddesinde polise saldırı gerçekleşti. Saldırıda 1 polis öldü, bir polis ağır yaralandı.

Fransa'nın başkenti Paris'in dünyaca ünlü caddelerinden Champs Elysees'te polise yönelik saldırı sonucu bir polisin hayatını kaybettiği, bir polisin ise ağır yaralandığı bildirildi. Valiliğin yaptığı açıklamada, vatandaşlara da caddeye gelmemeleri yönünde çağrı yapıldı. BFM adlı televizyon kanalından yapılan duyuruda Champs Elysees caddesindeki saldırganın ölü olarak ele geçirildiği belirtilmişti.

Paris'te gerçekleşen saldırının polis aracı önünde duran bir arabadan inen kişi tarafından gerçekleştirildiği, otomatik silahla polis aracına ateş açtığı belirtildi. Saldırı sonrasında polisin saldırganı etkisiz hale getirdiği bilgisi de paylaşıldı.

Polisin operasyon gerçekleştirdiği bölgeye yakın olan en az 3  metro istasyonunun ve cadde üzerindeki dükkanların da kapatıldığı bilgisi verilirken, saldırının Fransa'nın genel seçimlerinden 3 gün önce gerçekleşmiş olması nedeniyle terör saldırısı olabileceği yönünde yorumlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *